pátek 27. února 2015

Kdo koho má znát?

Tragédie v Uherském Brodu, kdy muž postřílel pár obyvatel v restauraci a následné spekulace v médiích a vystoupení různě zainteresovaných stran mě přiměla k zamyšlení. Nebudu psát o panikaření a návrzích zpřísnit všechno od současného postupu udělení zbrojního průkazu po zákaz hlasitě se smát na veřejnosti, aby to někdo nevyhodnotil jako podivné hnutí mysli. Co mně ale zaujalo, odsudky dotyčného ze strany starosty dotčeného města, přestože o tragedii v době komunikace s médii nic moc nevěděl.

Není to dlouho, kdy jsem jezdila pracovat do Prahy, vracela se domů relativně pozdě a bydlela v blízké vesnici, platila daně, vesnice fungovala a v podstatě jsem si nebyla z volebního období do volebního období jistá, zda je starostou stále ten samý člověk. Až se stalo, že byly povodně a my potřebovali informace a následně i pomoct. Starosta se snažil informace, které měl dál předávat lidem, informace, které tehdy pravda přicházely pozdě z povodí a ostatních míst, protože se toho mnoho nevědělo. Ale při po dlouhé době první komunikaci s obcí jsem se nemusela nijak dlouze představovat, starosta věděl přesně, jo vy bydlíte na konci obce, znal jsem vašeho tatínka i dědu, co potřebujete, podíváme se na to. A to je ten moment!

Jsem si jistá, že dneska bude celá Česká republika znát starostu Uherského Brodu. Z jeho vystupování v médiích v čase a posuzování celé tragédie včetně soudů ohledně člověka, který tragedii způsobil jsem si odnesla jeden poznatek, že on své lidi ve městě neznal, ale nebrání mu to v médiích odsudky vynášet. Znáte další mediální hvězdu z řad samosprávy?

Žádné komentáře:

Okomentovat